Факт за Мекотели, който никой не предлага
Факт за Мекотели, който никой не предлага
Blog Article
Третата част от прикритието е позата. Начинът, по който октоподът застава, може да го направи повече или по-малко забележим.
може да развие съпътстващ обрив, който прилича на екзема
Характерна особеност на гастроподите е вторичната загуба на билатералната симетрия на тялото.
Направо към съдържанието Главно меню Главно меню
Замърсените играчки, бюра и други училищни предмети също могат да станат място за размножаване на вируса.
Това, което отличава октоподите и сепиите (и в по-малка степен – и калмарите), е, че могат да се прикриват в движение.
В зоологическата класификация мекотели или меки, принадлежат към вида на безгръбначните животни. Основната тъкан на тялото им се състои от меки, доста разхлабени клетки, сред които има жизненоважни органи на тези животни.
"Най-влиятелните личности от древността" Открийте древни гробници и съкровища!
Тези мекотели нямат глави, а телата им се състоят изцяло от клиновидно „стъпало“.
полжавите се најголема и најразновидна група мекотели. Главата им е добро развиена, стапалото е широко и рамно, а черупката има спирален облик.
Повеќето остануваат во седиментите на дното на водните тела, иако неколку - како што се цефалоподите - слободно пливаат.
Гастроподите и бивалвите можеби се најчестите мекотели, но цефалоподите (семејството кое вклучува мекотели октоподи , лигњи и сипи ) се далеку најнапредни. Овие морски безрбетници имаат зачудувачки сложени нервни системи, што им овозможува да се вклучат во детално камуфлажа, па дури и да покажат однесување за решавање проблеми - на пример, познато е дека октоподите бегаат од нивните резервоари во лаборатории, стискаат по студениот под и се качуваат во уште еден резервоар кој содржи вкусни бивални.
Български производители Стани автор Добави рецепта ТОП Бюлетин
От всички безгръбначни октоподите приличат най-много на нас. Отчасти е заради начина, по който отвръщат на погледа ти, сякаш те преценяват. (Това ги отличава и от много гръбначни: повечето риби не изглеждат така, сякаш се вглеждат в теб.) Отчасти е заради сръчността им. Осемте им пипала са осеяни със стотици смукала, което им позволява да боравят с предмети, независимо дали отварят мидени черупки, разглобяват филтърната система на аквариум или развиват капачки от буркани. Това ги отличава от бозайници като делфините, които, въпреки цялата си интелигентност, са ограничени от анатомията си и не могат с лекота да развинтят нищо. Същевременно октоподите са също толкова извънземни, колкото и всеки друг пришълец, който можете да си представите.